Света Архијерејска Литургија у Читлуку код Крушевца

dsc_6215

У суботу, 26. новембра 2016. године, на дан када Света Црква празнује светог Јована Златоустог, Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Литургију у цркви светог великомученика Георгија, у парохији Читлучкој. Пре саме Свете Литургије, служено је празнична Јутарња служба. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, парох падешки протојереј-ставрофор Милорад Пршић, парох читлучки и старешина храма Светог Ђорђа у Читлуку протојереј Радиша Вешковац, протођакон Андрија Јелић, ђакон Душан Југовић и ђакон Милан Здравковић. На Светој Литургији, за певницом одговарали су, вероучитељ Момчило Петровић, и вероучитељ Милан Вешковац.

Пред сам почетак Свете Литургије, Владика је у чин чтеца рукопроизвео господина Зорана Здравковића из Читлука. Ово празнично расположење и духовна радост настављено је Трпезом љубави, коју је припремио старешина цркве Радиша Вешковац са својим парохијанима, који су на овај начин исказали неизмерну љубав свом Епископу, као и браћи свештенослужитељима.

Милан Вешковац, вероучитељ