Владика Давид служио Свету Литургију у Глободеру код Крушевца

dsc_6345

Житељи села Глободера, у светињи коју већ годинама помажу и граде, имали су велики благослов да их на Божићне покладе, када прослављамо светог Апостола Филипа и светог Григорија Паламу, посети Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид и одслужи Свету архијереску литургију у цркви Вазнесења Господњег. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Раде Миловановић, протојереј Ненад Радосављевић, свештеник Слободан Радојевић, надлежни парох протојереј Радиша Јовановић,  протођакон Андрија Јелић и ђакон Душан Југовић, у присуству верника села Глободера и Мачковца.

Верни народ је са пажњом салушао речи поуке Његовог Преосвештенства по прочитаном Јеванђељу и на крају Литургије.

Владика је похвалио започети фрескопис у храму и изразио наду да ће се устрајати и осликати цела унутрашњост храма.

По завршетку службе Његово Преосвештенство Г. Давид обишао је цркву свете Петке у Мачковцу, још једном се обративши поуком у храму верном народу који га је тамо дочекао.

Дружење са Епископом настављено је за трпезом љубави, у пријатном разговору и уз лепе стихове присутних песника.

Р. Ј.