Света Литургија на празник светог Порфирија Кавсокаливита

Епископ крушевачки Господин Давид у петак прве недеље Божићног поста Свету Архијерејску Литургију служио је у Саборном храму светог Ђорђа у Крушевцу. Тог дана Света Православна Црква празнује св. Пророка Авдију, св. Варлама, св. мученика Јоасафа и св. преподобног Порфирија Светогорца- Кавсокаливита.

Епископу Давиду  су саслуживали свештеници и ђакон Саборног храма. По прочитаном одељку из светог Јеванђеља, Владика Давид је изговорио своју беседу верноме народу говорећи о Царству Божијем- Царству Небеском.

Вернима који су се припремили постом, молитвом и исповедањем, Епискод Давид је разделио свету тајну Причешћа.

На крају Литургије.  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид благословио је  наставнике и  ђаке средње хемијске школе из Крушевца- из смера за кулинарство и честитао  им на освојеним наградама из више такмичења. У наставку богослужења уследило је послужење у парохијском дому овога храма.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић