Света Архијерејска Литургија у Село Варварину

У среду, 07.12.2016. године, када се празнује света великомученица Екатарина, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у Село Варварину у храму свете великомученице Екатарине који се налази на новом гробљу.

Епископу су саслуживали: игуман манастира Светог Луке архимандрит Алексеј , Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, старешина Саборног храма св. Георгија у Крушевцу протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј-ставрофор у пензији Љубивоје Ковачевић, протојереј-ставрофор у пензији Данило Срећковић, протојерeј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протосинђел Лука, старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину протојереј Дејан Миленковић, јереј Марко Максовић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид.

На крају Свете Литургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара  Катице Ђујић из Варварина.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави.

ђакон Иван Петронијевић