Света Архијерејска Литургија у манастиру Плеш код Александровца

Манастир Плеш, на обронцима Гоч планине, гнездо молитве горње Жупе, данас 11. децембра ове 2016. године,  дочекао је свога Епископа Давида. Овај дивни манастир Светих врача Козме и Дамјана уточиште је свима болним и немоћним као и онима који су жељни молитве, мира и тишине. Ту радост молитве, истински мир и тишину не пружа нам ова земља, нити ови пејзажи што оку пријају, него нам ове дарове дарује Света Литургија. Она оплемењује време и простор, Она нам већ сада и овде орадошћује срце, јер њоме предокушамо као у икони " оно што људско око не виде, што људско ухо не чу и што човеку на ум не дође", оно што  је "Бог припремио онима који Га љубе", Литургијом предокушамо радост неисказану, радост Царства Небескога. Том радошћу данас смо се радовали на светој Архијерејској Литургији сабрани око свога Владике.

Дар гостољубља настојатеља ове свете обитељи јеромонаха Дамаскина употпунио је овај дан обасјан Сунцем.

свештеник Вукман Петровић