Пливање за Часни крст у Белој Води код Крушевца

У четвртак, 19.01.2017. године, на дан када се цела природа открива крштењем Господа и Спаса Нашег Исуса Христа- Богојављење, након Свете Литургије, предвођени литијом, верни народ са свештенством и војском крушевачког гарнизона и потпуковником Светиславом Павловићем  који носи Часни крст од цркве Лазарице до Беле Воде, по 16. пут у парохији беловодској одржано је пливање за часни Богојавлјенски крст.

Благословом Владике Давида протојереј ставрофор Момчило Ивановић, други парох трстенички, благословио је деведесет једног учесника пре почетка пливања у присуству пароха стопањског Вељка Гашића, пароха беловодског Мирољуба Симеуновића и умировљеног пароха беловодског Петра Јараковића.

Традиционално погачу пријатељства преломили су у скели на средини Мораве заменик градоначелника града Крушевца гђа Весна Лазаревић и председник општине Трстеник господин Александар Ћирић. Победник тј. носилац за ову годину Богојављенског крста је Милан Васковић, који има 24 године и из Сталаћа је.

Потпредседник организационог одбора Верољуб Смиљковић