Храмовна слава цркве светог Јована на Багдали

У петак, 20/7. јануара, 2017. године, у попразништву Богојављања, Црква СветогЈованана Багдали прославила је своју храмовну славу, празник Сабора Светог Јована Крститеља. Свету литургију служио је протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић уз саслуживање протојереја-ставрофора Драгољуба Павловића и јерођакона Сергија (Радивојевића) и уз присуство све пуноће верног народа.

Својим древним, предањским обичајима, првим литијским опходом око храма, резањем славског колача и освећењем кољива, Црква Христова је исплела венац којим је украсила литургијско славље свога дивног Светитеља и заједно са њим, Духом Благодати Божије посведочила, свој видљивој и невидљивој твари, Тајну Празника јављања Тројичног Бога,.

Јерођакон Сергије (Радивојевић)