Светом Архијерејском Литургијом прослављена храмовна слава у Ћићевцу

DSC_1606

Био си вођа, првопрестолник и учитељ пута који води у живот. Када си дошао Светитељу Саво, најпре си Твоје Отачаство просветио и препородивши га Духом Светим, као дрвета маслинова, засадио си у духовном рају најсветију Твоју децу. Због тога, као равног апостолима и светитељима, поштујући Те молимо: Моли Христа Бога да нам дарује велику милост. (Тропар Светом Сави, глас 3.)

На дан Светог Саве, Првог Српског Архиепископа, храмовне славе у Ћићевцу, Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали: старешина храма Светог Саве у Ћићевцу протојереј-ставрофор Раде Богићевић, протонамесник Срђан Миленковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милош Пешић, док су за певницом појали теолози г-дин Марко Цветковић и г-дин Милош Ђорђевић.

После прочитаног одељка из Јеванђеља Епископ Г. Давид се Богонадахнутом беседом обратио окупљеном верном народу.

По одслуженој Литургији Епископ Г. Давид освештао је и пререзао славски колач данашњег колачара Лазара Миленковића и његове породице. Светосавском химном, рециталом и славском Трпезом љубави славље је настављено у парохијском дому протонамесника Срђана Миленковића.

ђакон Милош Пешић