Света Архијерејска Литургија у мaнастиру Покрова Пресвете Богородице у Мрзеници

DSC_2709

Као равни апостолима и учитељима Васељене, молите Господа свих: да мир дарује Васељени, а душама нашим велику милост. (тропар, глас 4.)

У недељи о Блудном сину, уједно и празнику Света Три Јерарха, дана 12. феб./ 30. јан. 2017 год. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у параклису манастира Покрова Пресвете Богородице у Мрзеници и на тај начин са верницима, братством и свештенством прославио једну од слава ове светиње.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, протојереј-ставрофор Раде Богићевић и ђакон Милан Здравковић.

По прочитаним одељцима из Јеванђеља беседу верном народу је произнео протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић.

По завршеној Светој Литургији Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид приступио је освећењу жита и резању колача, а литургијско славље и празнично расположење наставило се Трпезом љубави у манастирској трпезарији коју је приредио настојатељ ове свете обитељи протосинђел Тихон (Пејчић).

ђакон Милош Пешић