Света Архијерејска Литургија у Здравињу код Крушевца

DSC_3032

У среду, на празник Сретења Господњег. 15. феб./2 .феб. 2017. године,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у Здравињу, у цркви св. великомученика Георгија.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, јереј Милан Томашевић, јереј Стефан Митровић и протођакон Андрија Јелић. Владика је по прочитаном одломку из Јеванђеља изговорио беседу присутном верном народу.

По завршеној Светој Литургији Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид приступио је освећењу жита и резању колача, а литургијско славље и празнично расположење продужило се са Трпезом љубави у црквеној трпезарији.

јереј Стефан Митровић