Света Литургија у селу Дворане код Крушевца

DSC_3262

У недељу Месопусну, 19. фебруара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Давид служио је Свету Литургију у старом парохијском храму светога пророка Илије у Дворану. Његовом Преосвештенству су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, парох мајдевски протојереј Верољуб Благојевић, протојереј-ставрофор у пензији Милан Вељковић, пароси дворански отац Милан Крстић и отац Милан Томашевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милан Здравковић.

Након Свете Литургије, Владика је посетио нови парохијски храм у изградњи који се налази одмах поред старог. Старешина храма је упознао Владику са радовима који су реализовани у новом храму (подно грејање, спољна фасада, равнајући слој), као и са даљим плановима везаним за завршетак новога храма. Након тога уприличена је Трпеза Љубави у парохијском дому, коју су уготовили пароси дворански са парохијанима, на којој је отац Милан Крстић заблагодарио Владици Давиду, оцима и верном народу на дивном сабрању.

свештеник Милан Томашевић