Света Архијерејска Литургија у Великој Врбници

У недељу, 19. марта 2017. године, треће недеље Великог поста, када наша Света Црква прославља Часни Крст Христов и када нас Црква подсећа да се ''сетимо Крста као избора, избора од кога зависи све у свету и без кога је све у свету - тријумф зла и тмине", Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви светог Николаја Мирликијског Чудотворца у Великој Врбници. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, протојереј Брана Павловић, јереј Иван Жарковић, јереј Милан Ћосић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Предраг Пајић. За певницом су појали г. Стефан Ђурђевић, г. Милан Костић и протојереј Милош Костић а чтецирао г. Марко Ракоњац. После Свете Архијерејске Литургије приступисмо трпези љубави коју припремише овдашњи пароси са својим породицама.