Светих 40 мученика Севастијских – Младенци, слава манастира Светог Луке у Бошњану

DSC_5683

У среду 22. марта Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију Пређеосвећених Дарова у манастиру у Бошњану.

Са Епископом су саслуживали игуман ове свете обитељи архимандрит Алексеј (Богићевић), Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, сабрат манастира Св. Луке протосинђел Лука (Милошевић), протосинђел Тихон из манастира Мрзенице, протојереј Александар Ерић и свештенство из Намесништва темнићког и наше Епархије, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Светој Литургији су присуствовали представници Управе за сарадњу с црквама и верским заједницама, народни посланик г. Мирослав Алексић, бивши председник општине Варварин г. Зоран Миленковић, монаштво и мноштво верног народа. Велики број верног народа приступио је Светој Чаши. На крају Пређеосвећене Литургије освештан је и преломљен славски колач овогодишњих свечара г. Марка Стојића из Бресног Поља и Марије Тодоровић из Варварина. Литургијско славље настављено је у манастирској трпезарији са Трпезом љубави.

ђакон Иван Петронијевић