Света Архијерејска Литургија у Мајдеву

DSC_6125

У недељу, 26. марта 2017. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у цркви свете Петке у селу Мајдеву код Крушевца. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор у пензији Раде Миловановић, старешина цркве свете Петке у Мајдеву протојереј Верољуб Благојевић, старешина цркве Свете Тројице у Мудраковцу протојереј Иван Цветковић, старешина цркве Лазарице у Крушевцу презвитер Жељко Марковић и ђакон Милан Здравковић. Чтецирали су чтец Марко Ракоњац и синови оца Верољуба Симеон и Василије, док је за певницом појао теолог Стефан Ђурђевић уз подршку благочестивог народа.

Велики број верног народа парохије мајдевске је приступио Светој Чаши, причестивши се Светим Тајнама Христовим.

По Светој Литургији је отац Верољуб са својим верним народом припремио богату Трпезу љубави за све присутне.