Братски састанак и исповест свештенства Намесништва темнићког

У суботу, 01. априла 2017. године, у храму Свете Тројице у Горњем Катуну, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Литургију светог Јована Златоустог.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник темнићки птотојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протојереј Горан Гајић, протојереј Братислав Петровић, протојереј Александар Лукић, протојереј Дејан Миленковић, јереј Марко Максовић, јереј Ивица Сврзић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном Јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Пре Свете Литургије свештенике темнићког намесништва исповедао је протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, исповедник Епархије крушевачке.

Велики број верног народа приступио је Светој чаши. Верни народ села Горњег Катуна је дочекао свога Епископа са великом радошћу, која се продужила и после Свете Литургије, трпезом љубави. У току трпезе љубави обратио се домаћин протојереј Бобан Поповић који се захвалио Епископу и верном народу.

ђакон Иван Петронијевић