Лазарева субота- Света Архијерејска Литургија у Обрежу (Врденовац)

DSC_6761

У суботу, 08.04.2017. године, уочи празника Цвети, која је посвећена успомени на васкрсење четвородневног Лазара, и на улазак Христов у Јерусалим, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог и праведног четвородневног Лазара у Обрежу ( Врденовац).

Епископ је по прочитаном одломку из Јеванђеља изговорио беседу присутном верном народу.

На Светој Божанственој Литургији, Архијереју су саслуживали игуман манастира Светог Луке архимандрит Алексеј, Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протојереј Горан Гајић, протојереј Александар Лукић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави.

По повртку у престони град Крушевац, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обишао је манастир Светог Луке у Бошњану, и том приликом је обишао радове који су у току на спољној фасади проширене централне манастирске цркве.

ђакон Иван Петронијевић