Братски састанак и исповест свештенства ћићевачког намесништва у Доњем Видову

Тропар гл. 1.
Уверавајући нас пре Твог страдања у опште васкрсење, из мртвих си подигао Лазара, Христе Боже. Због тога и ми, као деца, носећи знаке победе,Теби, Победиоцу смрти кличемо: Осана на висинама, нека је благословен Онај који долази у име Господње! "

У недељу 09. априла 2017. године, шесте недеље Великог поста, када прослављамо улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму свете великомученице Марине у Доњем Видову.

Окупљени у великом броју мештани Доњег Видова са радошћу су дочекали свог Епископа.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком Господину Давиду на Божанственој Литургији Светог Јована Златоустог саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, јереј Дејан Томац, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милош Пешић.

Епископу су чтецирали г - дин Велибор Бркић, г - дин Марко Ракоњац и богослов Милијан Ђорђевић, док су за певницом појали протојереј - ставрофор Драгиша Јовановић и г - дин Стефан Ђурђевић.

По прочитаном одељку из Јеванђеља беседу верном народу је произнео протојереј - ставрофор Драгиша Јовановић.

По изговореним речима " Са страхом Божијим и вером приступите" велики број верника је приступио Светој Чаши. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид се по завршетку Свете Литургије обратио верном народу архипастирском поуком.
Свештенство ћићевачког намесништва је по одслуженој Светој Литургији у својим парохијским храмовима пристизало и приступало Светој тајни покајања код исповедника крушевачке Епархије протојереја - ставрофора Драгише Јовановића. По завршеној исповести уприличена је Трпеза љубави у парохијској свечаној сали доњовидовске парохије, а пригодан говор и здравицу изговорио је Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић.

ђакон Милош Пешић