Велики петак у манастиру Лешје код Параћина

На Велики петак, 14. априла 2017. године, како је постао обичај последњих неколико година, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др  Давид је посетио манастир Лешје и служио бдење уз саслуживање протосингела Јована, јеромонаха Дионисија, протођакона Андрије Јелића као и игуманије Тајсије са својим сестрама монахињама, које су умилно појале химне о страдању Господа Исуса Христа при изношењу Плаштанице, као и прве Статије, док су другу и трећу Статију погребења Христовог потпомогли ученици богословијâ и г. Зоран Вучић, који иначе поје у цркви св. Димитрија на Новом Београду. Народ са свећама и цвећем прелепо украшеног гроба Господњег, својим учешћемсу  улепшали и уприличили ову светковину Богу угодног празновања овог великог празника Господњег.