Пасхално Јутрење и Васкршња Литургија у Саборној цркви у Крушевцу

Христос Васкрсе из мртвих,
смрћу смрт умртви
и онима који су у гробовима
живот подари. (Тропар Васкрса)

Пасхално јутрење и  Велики и Светли Празник Христовог Васкрсења- Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је у Саборном храму светог Великомученика и Победоносца Георгија у Крушевцу. У поноћ, уношењем Плаштанице у олтар и свечаним Литијским входом отпочело је Пасхално богослужење са позивом "Ходите примите светлост од незалазне Светлости и прославите Христа Васкрслог из мртвих" - да сви присутни верници прислуже своје свеће и прославе Бога који је победио смрт.

Епископу Давиду су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина саборног храма протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереји- ставрофори Драгиша Јовановић, Цветан Топличанин и Живојин Којић, протојереји  Драгић Илић и Перица Стојић и протођакон Андрија Јелић.

Велико Јутрење појали су  свештеници из Саборног храма и појци - теолози Никола Тришић, Филип Милојевић и Ђорђе Којић .

На Светој Божанственој Литургији је прочитана васкршња  Посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Иринеја и свих  Митрополита и Архијереја Српске Православне Цркве упућена  верноме народу у Отаџбини и расејању.

Светоме Причешћу приступили су сви присутни верници којих је, Богу хвала, било у великом броју како одраслих тако и деце.

Владика Давид, свештенство и верни народ Пасхалном трпезом љубави наставили су  празновање празника Васкрсења Господњег  у парохијском дому Саборне Цркве.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић