Света Архијерејска Литургија у Појату

DSC_8794

У недељу Антипасхе - Томину недељу, 23. априла 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви св. ап. Томе у Појату.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком Господину Давиду саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протонамесник Срђан Миленковић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Драган Алексић и ђакон Милош Пешић.
Епископу је чтецирао г-дин Михајло Вуловић, а за певницом је појао г-дин Стефан Ђурђевић.

По прочитаном одељку из Јеванђеља Епископ крушевачки Господин Давид обратио се верном народу архипастирском беседом.

По завршеној Светој Литургији Епископ крушевачки Господин Давид благосиљао је славско жито и пререзао славски колач данашњих колачара, а Литургијско славље настављено је Трпезом љубави уприличеној од стране црквеног одбора ове парохије и надлежног пароха протонамесника Срђана Миленковића у оближњем ресторану "конак Зоран". Уз благослов Епископа протонамесник Срђан Миленковић је за време ручка одржао пригодну здравицу којом се Епископу крушевачком Господину Давиду као домаћину захваљује на посети, а колачарима и верницима што су уприличили ову литургијску заједницу.

ђакон Милош Пешић