Свечано прослављена слава Саборне цркве у Крушевцу

На навече празника светог великомученика и пообедоносца Георгија, Епископ крушевачки Г. Давид  служио је свечано Бденије у Саборном храму у Крушевцу.

Епископу су саслуживали архимандрит Алексеј Богићевић,  секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј Мирослав Пешић, јереј Жељко Марковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Александар Аџић. Појали су свештеници, теолози и вероучитељи Епархије крушевачке.

По благослову Епископа изнет је кивот са частицом  од светих моштију великомученика Георгија верноме народу на поклоњење и духовну радост.

Након одслуженог Бденија припремљена је Трпеза љубави у парохијском дому овога храма.

У суботу, 6. маја 2017. године, слава Саборног храма Епархије крушевачке и  празник светог великомученика и победоносца Георгија торжествено је прослављено у граду Крушевцу.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслуживање Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића, протојереја-ставрофора Адама Стевановића, протојереја ставрофора Цветана Топличанина, протојереја-ставрофора Милана Вељковића, протојереја Александра Ерића, презвитера Ненада Драгичевића, презвитера Александра Николића, протођакона Јована Миленковића и Андрије Јелића, као и ђакона Стефана Поповића и Милана Здравковића.

На Литургији је појао хор Цркве Лазарице, а по прочитаном Светом Јеванђељу Епископ Давид је изговорио празнично слово о непоколебљивој  вери, о  нелицемерној љубави  и  спасењу верних.

По заамвоној молитви обављен је  трикратни литијски вход око светога храма, после кога је освештан и преломљен славски колач овогодишњег домаћина г. Предрага Вучићевића, директора Привредне коморе града Крушевца.

За наредну годину славски колач је прихватио г. Иван Манојловић, народни посланик у скупштини Републике Србије.

Свечаном славском трпезом и послужењем за све вернике настављено је празновање овога великога угодника Божијег -  светог великомученика и победоносца Георгија.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић