Света Архијерејска Литургија у Ћићевцу на празник Преполовљења Педесетнице

И где год је трунка пепела му пала,
ту је нова љубав к' роду засијала!

Јован Јовановић Змај

У среду 10. маја 2017. год. када наша Света Црква прославља Преполовљење Педесетнице и спомен на спаљивање моштију Светог Саве на Врачару, у Храму Св. Саве у Ћићевцу, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, парох други ћићевачки Срђан Миленковић и  протођакон Андрија Јелић уз чтецирање госп. Марка Ракоњца и умилно појање протојереја-ставрофора Рада Богићевића и госп. Стефана Ђурђевића.

Након прочитаних дневних зачала из Јеванђеља, Епископ Давид је верни народ поучио Богонадахнутом беседом, појашњавајући речи Светог Јеванђеља на корист и спасење душе.

Трпезом љубави настављено је празнично славље са нашим духовним родитељем у пријатној и празничној атмосфери, употпуњујући овај заиста радостан и благословен дан.

протонамесник Срђан Миленковић