Патријарх Иринеј са Архијерејима Српске Православне Цркве посетио Крушевац и Епархију крушевачку

DSC_0248
У недељу, 14. маја 2017. године, по повратку из Пећке Патријаршије и са Косова и Метохије, Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј посетио је град Крушевац и Епископа крушевачког Г. Давида. Са Патријархом су у посету дошли: Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије, Митрополит загребачко-љубљански Г. Порфирије, Епископ шумадијски Г. Јован, Епископ моравички Г. Антоније, Епископ диоклијски Г. Кирило, протојереј-ставрофор Саво Јовић и протођакони Владимир  Руменић и Иван Гашић.

Испред Саборног храма Светог Ђорђа у Крушевцу, Патријарха и остале цењене госте дочекао је Епископ крушевачки Г. Давид, градоначелник града Крушевца г. Драги Несторовић, председница Скупштине града г-ђа Јасмина Палуровић, представници градских  управа  и  културе, свештенство и верни народ  Епархије крушевачке.

У храму је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид поздравио пригодном беседом Патријарха Г. Иринеја у своје име и у име својих епархиотâ, пожелевши му добродошлицу у царски град Крушевац.

Патријарх  Иринеј се, потом,  са великом радошћу, обратио Епископу Давиду, присутним свештеницима и народу, захваливши се  на лепом пријему, јер се по Његовим речима  у Крушевцу увек осећао као свој међу својима. У наставку је у  парохијском дому приређена трпеза и послужење за све госте, свештенике и верни народ.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић