Прослава светог Атанасија Великог у Дедини

„Мудрост се засија кроз Атанасија и људе осветли истина Божија.“

У понедељак 15/02. маја 2017. године, када наша Света Црква празнује спомен на пренос моштију светог Атанасија Великог (Александријског), и празник светог Михаила (Бориса) - цара Бугарског, Његово Преосвештенство, Епископ Крушевачки Господин Давид је служио Свету Архијерејску Литургију у Дедини, чија црква слави светог Атанасија Великог.  Епископу су саслуживали: протојереј ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји Мирослав Пешић и Ненад Јовановић, јереји Радојица Радојковић и Ненад Драгичевић, протођакон Андрија Јелић, ђакони Милан Здравковић и Слободан Маринковић.

Само присуство Владике је узвеличало наше прослављање ове светиње,  јер истог дана је почео и радни део Светог Архијерејског Сабора, у поподневним часовима. Познато нам је да је и свети Атанасије Велики, био учесник Првог Васељенског Сабора, један од састављача Символа Вере.

Ове године колачар је био Дејан Јовановић са породицом, а за следећу годину колач је преузео Ива Цветковић.

ђакон Слободан Маринковић