Света Архијерејска Литургија у манастиру светог Архангела Гаврила у Сталаћу

DSC_0481

У суботу 27. маја 2017. године, на дан Светих мученика Исидора и Максима, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Архангела Гаврила у Сталаћу.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком Господину Давиду саслуживали су: протојереј Горан Радивојевић, протонамесник Срђан Миленковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милош Пешић. Епископу је чтецирао г-дин Марко Ракоњац, док су за певницом појали г-дин Стефан Ђурђевић и г-дин Милош Ђорђевић.

По прочитаном одељку из Јеванђеља беседу верном народу произнео је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Литургија је настављена Трпезом љубави у сали манастирског конака за коју се постарала настојатељица манастира монахиња Макрина (Видаковић) уз помоћ добрих људи овог краја.

ђакон Милош Пешић