Владика Давид посетио Владику Јована и Епархију пакрачко-славонску

Епископија пакрачко-славонска, наше свештенство и монаштво заједно са Његовим Преосвештенством владиком Г. Јованом, имали су част да у периоду од 29. маја до 2. јуна ове године угосте Преосвештеног Епископа крушевачког Г. Давида.

Тим поводом je, Преосвештени владика Давид са свештенством и монаштвом наше Епископије, служио Свету Литургију служио у манастирима: Успенија свете Ане, Јасеновцу и Ораховици.

У пратњи домаћина – Преосвештеног владике Јована, владика Давид посетио је манастир Пакру и испосницу светог Висариона Саваита надомак манастира, затим цркву ротонду – храм светог Пантелејмона у селу Торањ поред Пакраца, Спомен-подручје Доњу Градину у Републици Српској и остатке спаљеног храма Преноса моштију светог Николаја Мирликијског у селу Слобоштина – место стратишта српског народа током „Крвавог августа“ 1942. године.

У среду 31. маја након посете храму Светог великомученика Георгија и параклису Светог Јована Шангајског у Пожеги, Преосвештене владике су на позив бискупа Пожешког др Антуна Шкворчевића, посетили Пожешку бискупију.

У петак 2. јуна на празник светог мученика Талалеја и преподобног Стефана Пиперског, након свете Литургије у манастиру Ораховици, владике су посетиле храм Светих апостола Петра и Павла и родно имање Светог Павла патријарха српског у Кућанцима.

Поводом ове посете Епископији Пакрачко-славонској, Преосвештени владика Г. Јован је Његовом Преосвештенству владици Г. Давиду, свештеном клиру и верном народу богочуване сестринске Епископије крушевачке, у спомен на великомученички Јасеновац а на молитвено поклоњење и благослов, подарио део мошти светих мученика Јасеновачких.

Извор: Епархија пакрачко-славонска