У манастиру Светог Луке у Бошњану прослављена слава светог Прокопија

На дан светог великомученика Прокопија, 21. јула 2017. године,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Луке у Бошњану. По прочитаном јеванђељу беседио је протојереј Александар Ерић.

Са Епископом су саслуживали игуман ове свете обитељи архимандрит Алексеј, Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, свештенство Епархије крушевачке и намесништва темнићког. Светој Литургији је присуствовала игуманија манастира Велуће.

На крају Свете Литургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара господина Драгана, а колачарство за наредну годину узео је господин Дејан из Трстеника.
Литургијско славље је настављено у манастирској трпезарији рпезом љубави.

ђакон Иван Петронијевић