Света Архијерејска Литургија у Кукљину код Крушевца

DSC_7221

У преображењској радости, на дан преподобномученика Дометија и  преподобног Ора, 20 /7/ августа 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је литургијским сабрањем у Кукљину. Саслуживали су му: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Цветан Топличанин, протојереј Радиша Вешковац, бивши парох кукљински, јереј Александар Димитријевић; протођакони Томислав Милановић и Андрија Јелић, чтец Марко Цветковић и надлежни парох јереј Марко Чуљић. Појањем верног народа Кукљина и околних села, сабраних у малом храму а и ван њега, за певницом предводио је вероучитељ Милан Вешковац.

Након Литургије Епископ је присутнима у поуци изразио радост литургијског заједничарења у овом духовном винограду, а литургијска радост за Епископа, свештенство и верни народ настављена је у храмовној трпезари.

јереј Марко Чуљић