Света Литургија у Бучју

У уторак, 19. септембра, на дан када се молитвено сећамо чуда светог Архангела Михаила учињеног у Хони (Колоси), Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у храму успења свете Ане у селу Бучју (Архијерејско намесништво трстеничко). Саслужашчи су били: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Милан Поповић, надлежни парох села Бучја, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирао је господин Дејан Марковић, док су за певницом појали протојереј Вељко Гашић – парох стопањски и јереј Иван Живковић.

Након Светог Јеванђеља Епископ је богомудро беседио о прочитаном одељку из Јеванђеља по Луки.

По Евхаристији надлежни парох је богатом трпезом угостио Епископа, свештенство и окупљени верни народ.

ђакон Стефан Ђурђевић