Владика Давид началствовао литургијским сабрањем у манастиру Ђунис

Традиционално торжествено и ове године манастир у Ђунису био је средиште прославе празника Покрова Пресвете Богородице не само Епархије нишке већ целе наше помесне Цркве.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио уочи празника празнично бденије а затим и акатист Покрову Пресвете Богородице уз учешће  свештенства, монаштва, манастирске обитељи и хиљада поклоника из свих крајева Србије и иностранства.

На дан празника Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г.Г. Давид уз саслужење Епископа нишког Арсенија и многобројног свештенства и свештеномонаштва.

Након прочитаног Јеванђеља Преосвећени Владика Давид обратио се сабрању речима поуке.

Извор: Епархија Нишка