Божанствена Литургија на дан Светих Козме и Дамјана у болничкој цркви у Крушевцу

IMG_20171114_091029

На дан светих бесребреникâ и лекара Козме и Дамјана свечано је прослављена слава  цркве у кругу крушевачке болнице. Свету Литургију у храму посвећеном овим светитељима служили су по благослову Епископа Давида свештеници града Крушевца. Светом Божанском Литургијом началствовао је  секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, уз саслужење умировљених свештеника протојереја-ставрофора  Љубивоја Радовића и Драгољуба  Павловића, старешине цркве Лазарице презвитер Жељко Марковић, протојереј Јован Вуковић и јерођакон Сергије Радивојевић.

На Светој Литургији окупило се  мноштво верног народа међу којима представници крушевачких лекарâ који су заједнички припремили славске колаче у спомен својих заштитникâ светих лекарâ Козме и Дамјана који су лечили не само својим знањем већ и Речју и силом Божјом. Међу окупљеним народом било је пуно цењених лекара  и другог верног народа без кога не би била ни могућа оваква духовна сабрања. Након Трпезе Господње окупили смо се око славске трпезе коју су са љубављу припремили лекари крушевачког Здравственог Центра.

ђакон Стефан Поповић