Упокојио се у Господу протојереј Томислав Милуновић

20171125_152902

У петак, 24/11. новембра 2017. године, о празнику светог Краља Стефана Дечанског и светог мученика Мине, уснуо је у Господу протојереј Томислав Милуновић.

Отац Томислав је рођен 2. октобра 1946. године од оца Милоша и мајке Загорке у Суваји, селу мајдевске парохије која је у периоду од XVIII века до данашњих дана подарила на службу Светој Српској Цркви значајан број свештенослужитеља и посленикâ на Њиви Господњој.

По завршеној oсновној школи у свом родном месту, 1962. године Тома уписује петоразредну призренску Богословију св. Кирила и Методија коју завршава 1967. године. После две године бива рукоположен у ђаконски и свештенички чин руком тадашњег Епископа рашко-призренског Г. Павла, потоњег Патријарха Српског.

Своје прво службовање, отац Томислав започиње у цркви свете великомученице Марине у парохији скоричкој. Недуго затим бива премештен у парохију сталаћку, на којој остаје до 1972 . године када, по потреби службе, бива постављен за пароха падешког. На овој парохији је отац Томислав је учинио много на уређењу цркава Покрова Пресвете Богородице у Падежу и свете великомученице Марине у Крвавици. После обнове цркве светог Архангела Михајла у Глобару бива одликован црвеним појасом. Пуних 31 годину провео је служећи Богу и проповедајући Реч Божју благочестивом народу падешке парохије. Затим 2003. године отац Томислав прелази у парохију бучко-ломничку, на којој остаје све до пензионисања. Несебичним трудом оца Томе и верног народа ове парохије, саграђена је црква Свете Тројице у Ломници, коју је освештао Преосвећени Епископ нишки, а садашни Патријарх СПЦ Г. Иринеј,  25. јула 2009. године.

Веран својој Мајци Цркви и посвећен пастирској делатности у Светој Тајни Свештенства, протојереј Томислав је обнављао светиње, проповедао Васкрслог Господа и поучавао поверено му стадо.

Са супругом Радмилом има двоје деце: сина Зорана и кћерку Гордану, од којих има четворо унучади.

После краће болести, у крушевачкој болници, отац Томислав се представио Господу, напуштајући овај пролазни земаљски живот, и кроз капију смрти, ушао у непролазни вечни живот, хитајући своме Створитељу и Спаситељу васкрслом Господу Исусу Христу, коме је верно служио читавог овоземаљског живота.

У суботу 25/12.новембра 2017. године, о празнику св. Јована Милостивог, Свету заупокојену Литургију служио је парох мајдевски протојереј Верољуб Благојевић  у цркви преподобномученице Параскеве у Мајдеву.

Опелом је началствовао Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић са још шеснаесторицом свештеникâ Епархије крушевачке.

Отац Томислав је сахрањен на мајдевском гробљу поред својих родитељâ.

ВЕЧАН ТИ СПОМЕН, ДОСТОБЛАЖЕНИ ОЧЕ И БРАТЕ НАШ ТОМИСЛАВЕ !

Парох мајдевски протојереј Верољуб Благојевић