Света Архијерејска Литургија у манастиру Љубостиња код Трстеника

DSC_0058

Опет и опет, 16. децембра, у суботу двадесет и осму по Педесетници, сабрасмо се у задужбини свете Евгеније (Ефросиније) да прославимо Господа Литургијским слављем. Опет и опет се враћамо у посету најгостољубивијем љубостињском сестринству које крепко узноси молитве Пресветој Богородици и Светој кнегињи Милици за спасење свих нас. Светом Литургијом у зимском параклису ове свете обитељи началствовао је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  док су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протонамесник Срђан Миленковић (парох ћићевачки), презвитер Данијел Стефановић (надлежни свештенослужитељ манастира Љубостиње), протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Након Евхаристије били смо укрепљени сестринском трпезом која је била богата у свему.

У повратку из манастира Љубостиње, Епископ је благоизволео да посети храм Пресвете Тројице у Трстенику.

ђакон Стефан Ђурђевић