Епископ Давид богослужио у Варварину

DSC_0049
Недеље 28. по Духовима, када се празновала и света великомученица Варвара,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину. Владици су саслуживали Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, свештеник у пензији протојереј-ставрофор Томислав Гајић, свештеник у пензији протојереј-ставрофор Данило Срећковић, старешина храма протојереј Дејан Миленковић, протосинђел Лука Милошевић, јереј Марко Максовић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Иван Петронијевић, ђакон Немања Михајловић.

По прочитаном Јеванђељу беседио је јереј Марко Максовић.

На крају Свете Литургије пререзан је славски колач, а потом се Епископ Давид обратио верном народу.

Литургијско славље настављено је Трпезом љубави.

По повратку у престони град Крушевац,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид посетио је храм Свете великомученице Екатарине на гробљу у Село Варварину и манастир Светог Луке у Бошњану.

ђакон Иван Петронијевић