Свеноћно прослављање светих преподобномученика Пајсија игумана и Авакума ђакона у манастиру светог Илије

DSC_1317

Сабра нас Господ у ову ноћ да се у миру светоилинске обитељи с уживањем молимо Њему; да Га славимо; да му ,,благодаримо за сва доброчинства Његова од првог дана до данас, која су нама недостојнима дарована, за знана и незнана, видљива и невидљива... За сва доброчинства која су нам учињена (PG 62, 368)“. Нашег Преосвештеног Архипастира Кир Давида молитвено су окружили свештеници (Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор Дамњан Лисинац – надлежни свештенослужитељ ове свете обитељи, протојереј Мирослав Михајловић, протојереј Перица Стојић, свештеник Ненад Драгичевић и свештеник Стефан Митровић), ђакони (протођакон Андрија Јелић, ђакон Стефан Поповић, ђакон Дејан Смилић и ђакон Стефан Ђурђевић), чтечеви (Дејан Марковић и Андрија Вујовић), монахиње овог свештеног манастира са својом мати игуманијом – преподобном Серафимом монахињом, и верни народ Божји. Тако сабрани, читали смо молитве и псалме, појали тропаре, ирмосе и стихире идући ка Светој Литургији којом смо овенчали ово свеноћно бдење. Након Светог Јеванђеља, протојереј Перица Стојић нам је, по благослову Епископа, тумачио прочитани одељак. На концу Литургије, освећен је и пререзан славски колач у част светих новомученика београдских Пајсија и Авакума. Затим смо, као и сваки пут, били почашћени предивном сестринском трпезом која је била богата у свему. Благодарећи Господу, Епископу, мати игуманаји, сестринству и поздрављајући једни друге, растали смо се са жељом за новим молитвеним сусретом у Господу.

На дан светих преп. муч. Пајсија и Авакума,

30/17. Децембра,