Свети Сава свечано прослављен у парохији читлучкој

20180127_094054

У парохији читлучкој свечано је прослављен празник Светог Саве. Литургијским сабрањем началствовао је парох читлучки  протојереј Радиша Вешковац, уз саслуживање храмовног ђакона Душана Југовића. Чтецирао је чтец г. Зоран Здравковић, а за певницом одговарао вероучитељ г. Милан Вешковац.

Храм је био испуњен верним народом парохије, као и дечицом, која су свој молитвени принос Светом Сави произнела у самом храму са великом топлином и љубављу испунила срца свих присутних.

Након Свете Литургије, вероучитељ г. Момчило Петровић је свој присутној дечици, као и основцима ОШ "Свети Сава" у Читлуку, поделио пригодне поклоне, који су представљали мало уздарје и благослов за њихов молитвени принос, а трудом и љубављу г. Ненада Здравковића, као и старешине са Црквеном општином.

Вероучитељ Милан Вешковац