Света Архијерејска Литургија у Великој Дренови

У недељу сиропусну, 5/18. фебруара 2018. године, на оданије празника Сретења и свету мученицу Агатију, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у цркви Вазнесења Господњег у Великој Дренови. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Мирослав Михајловић, парох велико – дреновски,  јереј Стефан Митровић, такође парох велико – дреновски, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирали су: цтец господин Дејан Марковић и вероучитељ Горан Драганац. Након читања Светог Јеванђеља, Епископ је благоизволео да речима својим и речима из синаксара (из Посног Триода) позове верни народ на богомислије, на сагледавање своје огреховљености и окретање Богу; на исправљање живота свога, на служење Богу постом и чување од неуздржања. На крају свете Литургије Епископ је уручио и благодарнице на предлог надлежног пароха.

Пригодна трпеза била је припремљена у школској трпезарији у непосредној близини храма.

Дај нам, Господе, да се измирени са свима добрим подвигом подвизавамо од почетка свете Четрдесетнице до краја Страсне седмице; обрадуј нас и непролазном радошћу Твога Светог Васкрсења.