Недеља Православља у Крушевцу

DSC_5398

Дана 25. фебруара 2018. године када Црква Христова прославља светог Мелетија Антиохијског и Недељу победе Православља, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Литургију светог Василија Великог у Саборном храму Светог Великомученика Георгија у Крушевцу уз саслужење свештенства нишке, браничевске као и крушевачке Епархије. У току Свете Литургије Владика Давид рукоположио је у чин презвитера ђакона Стефана Поповића из Крушевца.

Након Свете Литургије уприличена је Литија са светим иконама до цркве Лазарице где је саборно прочитан Синодик вере. Овај дан посвећен је победи Православља над иконоборством. Године 843., у време царице Теодоре и Патријарха цариградског светог Методија исповедника васпостављено је поштовање светих икона након јереси иконоборства. Њима у част Црква је ову прву недељу поста посветила победи Православља над јересима које су разбијале јединство Цркве.

По прочитаном синодику окупили смо се и у сали црквеног дома цркве Лазарице око Трпезе љубави коју је трудом припремила породица Поповић.