Литургија Пређеосвећених Дарова у манастиру светог Илије код Велике Дренове

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у манастиру Равнице у Великој Дренови, 21. марта 2018. године. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј Марјан Вујовић, јереј Данијел Стефановић и протођакон Андрија Јелић, док је за певницом појала игуманија Серафима са сестринством и верни народ.

Древна Литургија Светог Григорија Двојеслава беше изнета са великом усрдношћу и посебним осећањем духа. У служби подражавајући небеске Силе, а не престајући бити по достојанству царско свештенство, народ изабрани, заблагодарисмо Господу на неизмерним даровима којима се наситисмо. Окрепљивани бисмо и после Свете Литургије богатом, разноликом и несвакидашњом трпезом „труда ради бившаго" и поучењем Јефрема Сирина.

Господе сачувај и спаси царско свештенство Твоје, пастиреначалника нашега Давида, игуманију Серафиму и сестринство њено и народ твој изабрани.

јереј Данијел Стефановић