Братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва темнићког

У суботу, 24, марта 2018 године, пете суботе великога поста, при храму свете Петке у Бошњану, одржан је братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва темнићког.
Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију Јована Златоустог, а са њим су саслуживали  Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић,  протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић,  протојереј Горан Гајић, протојереј Братислав Петровић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић. За певницом је појало свештенство нашег намесништва.

По Јеванђељу се верном народу по благослову Епископа обратио  Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић. Велики број деце и верног народа је приступио светој Чаши.

По завршетку Свете Литургије верном народу се обратио  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Свештенство нашег намесништва се после Свете Литургије и исповести окрепило Трпезом љубави, а трудом и залагањем свештеника бошњанског протојереја Александра Лукића.

За време послужења присутни су имали прилике да чују утешне речи исповедника Епархије крушевачке  протојереја-ставрофора Драгише Јовановића.

ђакон Иван Петронијевић