Лазарева субота у Крушевцу

DSC_7197

У суботу, 31. марта 2018. године, на празник васкрсења праведног Лазара, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литиргију  у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу. Саслуживали су старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј ставрофор Драгиша Јовановић, протојереј Александар Ерић, презвитер Ненад Драгичевић, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Појали су појци овога храма које је предводио протојереј Перица Стојић. Светој Чаши приступили су верници деца и одрасли и причестили се часним Телом и Крвљу Господа Бога и Спаситеља нашега  Исуса Христа.

Увече, свечаним дочеком Архијереја и литијским входом, свештенство и народ града Крушевца на челу са својим Архипастиром Владиком Давидом отпочели су празновање Господњег празника Цвети - Христовог уласка у град Јерусалим. Носећи у рукама  врбове и палмове гранчице уз појање тропара "Уверавајући нас пре свога страдања да ће бити опште васкрсење, из мртвих васкрсао си Лазара Христе Боже наш...", верници - деца и одрасли, радосно су испунили порту овога светога храма.

Његовом Преосвештенству Епископу Давиду  су на Бденију саслуживали су протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, протојереј Перица Стојић, протојереј Ненад Радосављевић, презвитер Ненад Драгичевић и протођакон Андрија Јелић. Појали су свештеници, вероучитељи и теолози овог храма.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић