Исповест свештенства Архијерејског намесништва ћићевачког

У недељу, 01. априла 2018. године, када наша Света Црква прославља Улазак Господа Исуса Христа у град Јерусалим, велики број парохијана ратарске парохије дочекао је свог Архијереја празничним тропаром и симболичним бацањем цвећа пред ногама његовим, као и некада пред ногама Христовим. Његово Преосвештенство Епископ Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму свете Петке, а саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, као и месни парох протојереј Драган Андрејић и епархијски ђакон Андрија Јелић. За певницом је појао господин Марко Цветковић са осталим теолозима, као и верни народ. Мноштво парохијана ратарске парохије приступило је Светој Чаши. У току Свете Литургије, свештенство овог намесништва  пристизало је из својих парохија и приступало Светој Тајни Исповести. На крају Свете Литургије, Архипастир је поучавао верни народ на тему празника и прочитаног светог Јеванђеља. По завршеној  Светој Литургији уследио је продужетак у смислу Трпезе љубави коју је наш домаћин  заиста дивно и празнично припремио.

протојереј Владица Столић