Поклоничко путовање ученикâ веронаукe из ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Стопање

Ученици веронауке ОШ "Јован Јовановић Змај" из Стопање и подручних одељења у Велућу, Риђевштици, Омашници, Старом Трстенику, Округлици, Тоболцу и Бресном Пољу су са својим вероучитељима монахињом Теодором ( Спасојевић), Немањом Ћосићем и Виолетом Јефтић као и учитељицама посетили манастир Рођења Пресвете Богородице - Каменац у Честину  и средњевековну цркву светог архангела Михаила – Борач, у гружанском крају. Сва школска деца у овом крају похађају веронауку, те су тако, на овом духовном излету, сви ученици могли да упознају  део наше српске историје посетом манастиру Каменцу из времена деспотовине св. Стефана Лазаревића  и посетом Цркве у Борчу из  XII века из времена Краља Драгутина. Молитвено расположење, дечија радост и игра оплеменили су  ово поклоничко путовање. С благословом Божиим и благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Г. Давида, поклоничко путовање било свима нама на духовну полезан.

Вероучитељица монахиња Теодора ( Спасојевић)