Света Архијерејска Литургија на Спасовдан у селу Претрковац

У четвртак, 17. маја 2018. године, када наша Света Црква слави празник Вазнесења Господњег - Спасовдан, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету Литургију у селу Претрковцу, на дан храмовне славе. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина храма јереј Драган Смиљанић и протођакон Андрија Јелић. По завршеној Литургији уследило је резање славског колача, након чега је Епископ одликовао благодарницама парохијане који су помагали рад парохије брачинске.

Ово радосно расположење настављено је  Трпезом љубави, коју је припремио данашњи колачар господин Саша Станковић са породицом  .

При повратку, Владика Давид је обишао радове на санацији храма Свете Тројице у селу Претрковцу.

јереј Драган Смиљанић