Освећење Крста на месту подизања храма Вазнесења Господњег у Обрежу

На празник преноса моштију Светог Саве, у суботу 19. маја 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је у селу Обрежу осветио Крст на месту где ће бити подигнут храм Вазнесења Господњег. Његовом Преосвештенству су саслуживали архимандрит Алексеј игуман манастира св. Луке, секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац,  Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св.Луке, протојереј Бобан Поповић,  протојереј Горан Гајић, протојереј Братислав Петровић, протојереј Дејан Миленковић, протонамесник Радован Газдић,  протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Верном народу се пригодном беседом обратио Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

По освећењу крста , трудом верног народа припремљена је трпеза љубави на којој се окрепио присутни народ.

ђакон Иван Петронијевић