Ученици ОШ „Васа Пелагић“ из Падежа учествовали на литургијском сабрању у цркви Покрова Пресвете Богородице

На празник светих Кирила и Методија, у четвртак 24. маја 2018. године, ученици ОШ ,,Васа Пелагић" из Падежа су са својим вероучитељем и учитељицом Маријом Рутић присуствовали на Светој Литургији у цркви Покрова Пресвете Богородице.

Свету Литургију су служили старешина овог храма протојереј-ставрофор Милорад Пршић и свештеник у пензији протојереј-ставрофор Драгољуб Павловић.

Деца су заједно са својим наставницима појала, а такође су се и причестили Светим Божијим Даровима. Након Свете Литургије је одржана традиционална литија до сеоског записа у спомен попразнства Вазнесења Господњег или у народу познатог као Мали Спасовдан.

вероучитељ Никола Ракић