Епископ Давид освештао цркву у Милошевцу

DSC_0306

Другога дана празника Педесетнице, 28. маја текуће године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид осветио је храм посвећен светој преподобно - мученици Параскеви у Милошевцу, у парохији стопањској, у Архијерејском намесништву трстеничком. На Светој Литургији Епископу су саслуживали свештенослужитељи из намесништава: крушевачког, александровачко - бруског и трстеничког, и то: Секретар Његовог Преосвештенства протојереј – ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, јереј Иван Жарковић, јереј Милош Костић, јереј Милан Ћосић, јереј Александар Аџић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирао је господин Дејан Марковић. Као домаћин био је присутан и надлежни свештенослужитељ овога светога храма, протојереј Вељко Гашић, парох стопањски.

Након литургијских читања апостолских посланица и Јеванђеља, народ је поучавао сам Епископ у радости Духа Светога Животодавца Сишавшег на свештене Апостоле.

Након Свете Литургије, празнична трпеза је била припремљена у црквеном дому овога храма.

Заиста је било дивно данас, на Духовдан, видети верни народ у великом броју саборно окупљен на Светој Литургији у овој духовној оази, сакривеној у тишини природе, крај извора чисте воде. Благодаримо Оцу и Сину и Светоме Духу који чини да православни сабрани у једномислију на Евхаристији постану истинско Тело Христово – Црква.

Стефан Ђурђевић, ђакон