Света Архијерејска Литургија у Саборној цркви на Оданије Педесетнице

Његово Преосвестенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је Свету Литургију на Оданије Педесетнице и празник светог Талалеја и Стефана Пиперског у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу.

Епископу Давиду су саслуживали двојица свештеникâ из сестринске Бугарске Православне Цркве: протојереј-ставрофор Кирил из Софије и протојереј-ставрофор из Трнова, као и протојереј-јставрофор Драгиша Јовановић, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић и ђакон Милан  Здравковић .
Беседу по прочитаим одломцима из Светог Јеванђеља изговорио је протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић.
На крају Свете Литургије Епископ Давид је поздравио госте свештенике и њихове вернике који су дошли у Србију да посете наше велике светиње попут Студенице, Љубостиње, Жиче и град Ниш.
По благослову Владике изнет је кивот са делом моштију св. Георгија вернима на поклоњење и благослов.

Гостољубље није изостало. Трпезом љубави и послужењем за све присутне вернике и поклонике настављено је празновање празника Оданија Педесетнице.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић