Света архијерејска Литургија у манастиру Грабово

У четвртак, 12. јула 2018. године, када наша Света Црква молитвено прославља свете апостоле Петра и Павла, а поводом манастирске славе и позива настојатељнице ове свете обитељи монахиње Агапије, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је свету архијерејску Литургију у манастиру светих апостола Петра и Павла у селу Грабово- Архијерејско намесништво ћићевачко.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник ражањски високопречасни протојереј Владица Столић, парох витошевачко-подорачки јереј Раде Радивојевић и епархијски протођакон Андрија Јелић. Велики број присутних верника узео је живог учешћа у светој Литургији и причестио се Телом и Крвљу Христовом.. Појали су и чтецирали господа теолози наше Епархије.

Након свете Литургије, Владика Давид је пререзао славски колач у част светих апостола, а након тога обишао радове на храму који је у прецесу обнове са његовом екселенцијом градоначелником Ражња г. Добрицом Стојковићем и настојатељницом монахињом Агапијом.

јереј Раде Радивојевић