Прослављена слава манастира свете Недеље у Петини код Крушевца

У петак, 20. јула 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у манастиру свете Недељу у селу Петина код Крушевца, а поводом прославе манастирске славе. Владици Давиду су на служби саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, архимандрит Филимон из манастира Каоне, протосинђел Јован из манастира Лешје, умировљени протојереји-ставрофори Слободан Пешић и Милан Вељковић, протојереј Христољуб Петронијевић, парох I сворански Милан Крстић, као и протођакон Андрија Јелић. За певницом су појали и Епископу чтецирали теолози наше Епархије.

Након свете Литургије и опхода око храма, настојатељница Кирјакија, која данас прославља и свој имендан, припремила је Трпезу љубави за Епископа и све цењене госте, где је и настављена прослава овде предивне Христове угоднице свете Недеље.

јереј Милан Крстић